URL چیست ؟ تاثیرات URL بروی سئو

URL چیست ؟ تاثیرات URL بروی سئو

URL چیست ؟ تاثیرات URL بروی سئو

URL چیست ؟ تاثیرات URL بروی سئو: شما این را می دانید که در مکانی ، نیازی به یک آدرس مشخص دارد .  به طور مثال می توان پفت که آدرس محل کار شما کجاست ؟ شما در جواب خواهید گفت که حیابان سوم ، و … در ادامه مطلب قصد درایم شما را با آدرس وب سایت ها آشنا کنیم با ما همراه شوید .

URL  چیست ؟

در نتیجه هر چیزی که در این دنیا وجود دارد ، دارای آدرس مشخصی می باشد . در دنیای دیجیتال هم به همین صورت می باشد که هر صفحه در گوگل نیازمند یک آدرس است .

به طور مثال آدرس وب سایت مرچنت مارکتینگ چیست ؟ جواب این سوال بسیار مشخص است : Merchantmarketing.ir  ، حال یک سوال دیگری ممکن است در ذهن شما به وجود بیاید که آدرس مقاله یا به اصطلاح URL سئو سایت در کرج چیست ؟ merchantmarketing.ir سئو-سایت-در-کرج /

همانطور که در مطلب فوق ذکر شد ، همانطور که در زندگی ، همه چیز دارای آدرس می باشد ، وب سایت ها نیز دارای آدرس هستند . در دنیای دیجیتال مارکتینگ ، نام وب سایت ها را URL  خوانده و به این نام شناسایی می شود .

URL  به چه معناست ؟

در لغت نامه انگلیسی ، کلمه URL  مخفف شده کلمات ، Uniform Resource Locator بوده و به صورت ساده می توان گفت که این اصلاح ، آدرس تمامی صفحات ، فایل ها ، محتوا ها و … می باشد .

اگر شما این آدرس را در صفحه مرورگر خود وارد نمایید ، دقیقا به همان آدرسی که در نظر خود دارید خواهید رفت ،

Merchantmarketing.ir

این لینک ، آدرس صفحه مرچنت مارکتینگ بوده و صفحه اصلی مقاله ای است که در حال خواندن آن هستید .

ساختار url  چیست ؟

شما اکنون متوجه شدید که URL چیست و تقزیبا نیز با ساختار آن آشنایی پیدا کرده اید ،  در ادامه مطلب قصد داریم راجع به ساختار URL برای شما اطلاعاتی قزاز دهیم .

همانطور که آدرس منزل ، شامل کوچه ، پلاک و.. می باشد ، همچنین آدرس یک وب سایت از چند بخش تشکیل شده است . url  ها معمولا از سه بخش تشکیل شده و معمولا با علامت هایی همچون /   //:   . از یکدیگر نیز جدا می شوند  . حال قرار است در ادامه مطلب در مورد این علامت  برای شما توضیحاتی ارائه دهیم . با ما همراه شوید .

URL چیست ؟ تاثیرات URL بروی سئو

پروتکل های ارتباطی

در این بخش ، گلماتی از جمله HTTP  و یا HTTPS را مشاهده خواهید کرد و به این بخش ها که گفته شد ، پروتکل های ارتباطی می گوییم . این همان گزینه ای است که شما را وارد دنیای وب سایت ها خواهد کرد . علاوه بر این کلمه ، امکان دارد که شما نیز کلمه WWW  را مشاهده کنید .

کلمه ی HTTP  ، نشان دهنده امنیت وب سایت بود ، اما بعد از آپدیت ها گول ، با کلمه ی HTTPS روبرو می باشیم . زیرا که این کلمه از امنیت بیشتری برخورد دار بوده و مورد تایید گوگل نیز می باشد .

اگر شما نیز خود یک وب سایت دارید که HTTPS  سایت شما فعال نمی باشد ، می بایست که شما با پشتیبا هاست خود تماس حاصل کرده و درخواست خود برای کارشناسان توضیح دهید .

آدرس سایت

بخش دوم این آدرس ، با علامت مشخص //:  از پروتکل قبلی ، جدا خواهد شد ، آدرس اصلی وب سایت می باشد . به عنوان مثال ، در تصویر بالا مشاهده گر آدرس اصلی وب سایت مرچنت مارکتینگ می باشید .

 پسوند دامنه ( بخش دوم آدرس )

هر کدام از وب سایت ها ، به صورتی که علاقه داشته باشند ، می توانند از پسوند استفاده نمایند و اجباری برا پسوند گذاری نیست . اما بعد از آدرس اصلی ، حتی اگر از کلمه های مخصوص یا دلخواه را انتخاب نکرده باشید . آدرس اصلی شما با پسوند دوم مانند .com  و یا .ir  و.. جدا خواهد شد .

نکته مهم

در یکی از بهترین وب سایت مانند moz  به اهمیت URL در سئو سایت اشاره بسیار زیادی کرده است . آدرس های وب سایت بسیار بر روی ذهن مخاطبان و دنبال کنندگان بسیار تاثیر داشته و داشتن یک وب سایت با ظاهر مناسب کمک بسیار زیادی به سئو خواهد کرد .

سخن آخر

شرکت مرچنت مارکتینگ با توجه به سابقه طولانی مدت در حوزه سئو سایت ، این امکان را دارد تا ارتقاء وب سایت شما را تضمین و به لینگ نحست گوگل اول رساند . برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراحعه کرده و با کارشناس این مجموعه تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *